2023./ 2024.
USKRSNE RADIONICE

SVJETSKI DAN OSOBA S DOWN SINDROMOM
Nošenjem rasparenih čarapa željeli smo upozoriti
 na poteškoće osoba s Downovim sindromom i otkloniti predrasude koje postoje u društvu. Različitost je lijepa i zanimljiva  i mi je podržavamo te prihvaćamo svaku osobu bez obzira na naše međusobne razlike.

ISTRAŽIVAČKA NASTAVA
Često se bavimo istraživačkom nastavom,  a ovaj smo put posadili grah različitih vrsta sjemenki. Veselimo se promatranju i ishodu te koji će grah najbolje rasti.

PRIDJEVI

Naučili smo što su pridjevi...

MAŠKARE

Maškare su stigle i u našu školu, plesale su, veselile se, jele su krafne, a i preskakale vijaču na igralištu.

DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Dan ružičastih majica, poznat i kao Međunarodni dan borbe protiv vršnjačkog nasilja, obilježili smo prigodnom radionicom se s ciljem podizanja svijesti o problemu vršnjačkog nasilja i promicanja kulture nenasilja i tolerancije među djecom i mladima.

100. DAN ŠKOLE

Raznim aktivnostima obilježili smo 100. dan škole, a na kraju smo se i zasladili.

ČAROLIJA ZIME U BREZNOM

BOŽIĆNA PRIREDBA

PRIREDILI SMO BOŽIĆNU PRIREDBU. RECITIRALI SMO, PJEVALI, PLESALI I GLUMILI, A NA KRAJU NAS JE POSJETIO DJED MRAZ TE NAS OBRADOVAO POKLONIMA.

POSJET MOTOMRAZOVA

Posjetili su nas Motomrazovi i donijeli nam mnogo radosti, veselja, a i prigodne poklone. Mi smo im zahvalili veselom pjesmom i čestitkom. Nadamo se da će nas posjetiti i sljedeće godine.

DRVO ZDRAVLJA

U mjesecu obilježavanja borbe protiv ovisnosti proveli smo radionicu Drvo zdravlja. Time smo osvijestili kojim se aktivnostima i hobijima bavimo u slobodno vrijeme, a dobre su za naše zdravlje.

VEČER MATEMATIKE

I ove smo se godine uključili u projekt Večer matematike. Bilo je to zanimljivo i veselo matematičko druženje.

EKO PROJEKTNI DAN

OBNOVLJIVI IZVORI ENERGIJE BILA JE TEMA EKO PROJEKTNOG DANA. POGLEDALI SMO KRATKI FILM, PROČITALI SLIKOVNICU TE MNOGO NAUČILI O OBNOVLJIVIM I NEOBNOVLJIVIM IZVORIMA ENERGIJE. ZATIM SMO NA ZGRADE NAŠEG MAŠTOGRADA UGRADILI SOLARNE KOLEKTORE TE NAPRAVILI VJETRENJAČE. PROVEST ĆEMO I ISTRAŽIVANJE TE ISTRAŽITI NA KOJI NAČIN MOŽEMO I KOD KUĆE DODATNO UŠTEDJETI ENERGIJU.

Obilježili smo Dan sjećanja na žrtve Domovinskog rata i Dan sjećanja na žrtvu Vukovara i Škabrnje. Na satovima Vjeronauka smo napravili i tematski pano.

Pridružili smo se akciji Crvenog križa, osim novčanim donacijama i prikupljenim potrepštinama za obitelji u potrebi. Lijepo je davati !

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje te Dan jabuka obilježili smo pjesmom, plesom i recitacijama. U školu smo donijeli razne krušne proizvode koje smo pripremili s mamama, a nakon molitve, ukusne i mirisne proizvode smo blagovali uz kompot od jabuka i dunja. Time smo izrazili zahvalnost za plodove zemlje i kruh kao osnovnu namirnicu koja nas hrani i spaja. Također smo osvijestili probleme koji se tiču prehrane svjetskog stanovništva, kao što su glad, siromaštvo, neravnomjerna raspodjela hrane, bacanje hrane, zagađenje okoliša i gubitak biološke raznolikosti.

galerija slika

Obilježili smo Svjetski dan kravate.

Uključili smo se u projekt Mama, budi zdrava – Ružičasti listopad te na taj način podsjetili i podržali naše mame da redovito odlaze na preglede kako bi ostale zdrave.

Obilježili smo Međunarodni dan mira.

_________________________________________________________________________

I ove godine smo raznim igrama obilježili Hrvatski olimpijski dan kojim se promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću. Ponovili smo i olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir, prijateljstvo i solidarnost.

Brinemo da nam okoliš škole bude što ljepši.

Tijekom travnja i svibnja smo bojali, crtali, lijepili, sadili cvijeće tiskali vrećice kako bismo izradili poklone za naše mame. Veselom priredbom, pjesmom, plesom, lutkarskim igrokazom, recitacijama i sviranjem pokazali smo im svu našu ljubav. Drage naše mame ostajte nam zdrave i vesele, a mi ćemo vam uljepšavati dane ogromnom količinom ljubavi.

Na izvanučioničkoj nastavi u šumi upoznali smo gljive, razne životinje (ptice, puževe, kukce, pauke, sljepića..), biljke (drveće, koprive, bazgu, paprat...), a zalutao je tu i jedan stari televizor. Pobrinut ćemo se da ga iznesemo iz šume jer mu ovdje nije mjesto.

Posadili smo novo cvijeće u naš cvjetnjak.

Proljeće nam je stiglo u Brezno.

Podržali smo osobe s Down sindromom nošenjem rasparenih čarapa.

U utorak, 7. ožujka 2023. godine 77 učenika i 7 pratiteljica OŠ Viktora Kovačića Hum na Sutli bilo je u Gradskom kazalištu Žar ptica Zagreb gledati kazališnu predstavu Družba Pere Kvržice.

Predstava nas je sve oduševila i pokazala da su zajedništvo i solidarnost preduvjeti da se stvori bolji svijet.

Ples pod maskama.

Dan sigurnijeg interneta.